KURBAN BAYRAMI MESAJI

Saygıdeğer Avrupalı Türk Toplumu, Kıymetli Dostlarımız,

Bayramlar sevgiye, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe açılan kapılardır. Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp aidiyyet bağlarimizin kuvvetlendiği bir Kurban Bayrami’na erişmiş bulunuyoruz. Tarihi, milli ve kültürel değerlerimizin bulunduğumuz ülkelerde  yaşatilmasi ve yeni nesillere aktarilması, ayni şekilde yaşadığımız ülkelerde bilinir ve görünür kılınması için bayramlarımzın önemli bir aracı olduğunun tekrar vurgularken, yaklaşık yarım asırı aşkın süredir anavatanından uzak yurtdışında bayram kutlama burukluğu icinde olan Avrupalı Türk Toplumu’nun artık yaşadığı ülkeleri vatan bilerek buralarda da coşkulu bayram sevincleri yaşamasını diliyoruz.

Özellikle islam dünyasında yaşanan huzursuzlukların arttığı bu dönemde icinde yaşadığı Avrupa Toplumları ile kurduğu barış ve dostluk ilişkisi, anavatanımız Türkiye’ye gösterdiği bağlılık ve destek, diğer topluluklara  sağladığı maddi ve manevi katkılar nedeni ile Avrupalı Türk Toplumu bugün her zamankinden daha anlamlı ve değerli bir konuma yükselmiştir. Bundan sonra da tüm toplum kesimleri ile ayrımsız olarak barış ve dostluk ilişkisini artırarak devam ettireceğine olan inancımız yüksektir. 

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD), etkin, saygın, eşit ve temsil gücü yüksek bir Avrupalı Türk Toplumu oluşturma yolunda tüm kesimler ile dostluk bağını güclendirme ve bayram günlerinde bile sevinemediğimiz bu zor ve acılı günleri atlatarak  birlik, beraberlik ve dayanışma icinde bayram sevinci yaşadığımız günleri artırma adına her türlü tutum ve desteğini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da artırarak sürdürecektir.

Bütün bu duygu ve düşünceler ile Kurban Bayramınızı tebrik eder, Yüce Allah’tan, ülkemize, milletimize, Islam alemine ve tüm insanlığa huzur, mutluluk, barış, adalet ve hoşgörünün yaygınlaştığı bir dünya diliyor, tüm dünya müslümanlarının bayramları gerçek bayram olarak kutlayacağı günleri nasip etmesini niyaz ediyoruz.

Süleyman Çelik

UETD Genel Başkanı

Kurban

Bizi takip edin

DSGVO Cookie Consent mit Real Cookie Banner