28-30 Kasım 2014 YTB ve Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) nin Istanbul Radisson Hotel /Tuzla da gerçekleştirdiği ‘Ortak Akıl Çalıştayı’

28-30 Kasım 2014 YTB ve Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) nin Istanbul Radisson Hotel /Tuzla da gerçekleştirdiği ‘Ortak Akıl Çalıştayı’

YTB ( Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukar Başkanlığı nın) düzenlediği ve Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) nin Ortak olarak Istanbul Radisson Blu Hotel/Tuzlada gerçekleştirdiği ‘Ortak Akıl Çalıştayı’ Semıneri bırçok profesyonel STK çalışmalarına örnek olabilecek nitelikte başarılı geçerek bir ilke imza attı.

“Ortak Akıl  Çalıştayı” nın açılışı Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un teşrifleriyle İstanbul’da gerçekleştirildi. Programa Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç.Dr.Kudret Bülbül,Başkan Yardımcısı Dr.Gürsel Dönmez, UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen UETD Başkan ve Yöneticileri katıldılar.

Program YTB Başkanı Doç.Dr. Kudret Bülbül’ün açılış konuşmasıyla başlarken Başkan Bülbül, açılış konuşmasında katılımcılara Başkanlığın çalışmaları hakkında bilgi verdi. UETD Heyeti adına kürsüye gelen UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik ise konuşmasında gerçekleştirilen çalışmanın önemine değinip, böyle çalışmaların devamına temenni etti.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen UETD temsilcilerine seslenen Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, yurtdışındaki sivil toplum kuruluşlarımızın önemli bir rol üstlendiklerini ifade ettiği konuşmasında gerek vatandaşlarımızın yaşadıkları ülkelerdeki seçimlere, gerekse Türkiye’de gerçekleştirilen seçimlere olan katılımlarının çok daha yüksek seviyelerde olması noktasında daha fazla çalışma yapılması gerektiğinin altını çizdi. Açılış konuşmalarının ardından Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş Çalıştay katılımcılarıyla birlikte fotoğraf çektirdi.

İki gün süren “Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Ortak Akıl  Çalıştayı” çalışmasında gruplar halinde seminerin içeriğine uygun, Avrupadaki sorunlar masaya yatırılarak beyin fırtınası (Brainstorming) yapıldı. ‘Ortak Akıl Çalıştayı’ Programının ikinci gününde, UETD SWOT Analizi ve sonuçlarla alakalı ortak fikir tespiti, masada  gruplar halinde puanlanarak UETD vizyon çalışması ve önerilerle sonuçlandırıldı.

Konuyla alakalı Fotoğraflar

[Best_Wordpress_Gallery id=”34″ gal_title=”20141128-30_IstanbulYTB_Calistay”]

IMG_7483

Bizi takip edin