COVID-19 Daha Fazla Bilgi Yeni tip koronavirüs salgınının Avrupa`ya yayılmaya başlamasının
hemen ilk günlerinden itibaren, teşkilat mensupları, vatandaşlarımız
ve içinde yaşadığımız topluma dönük bazı acil karar ve tedbirler alınmıştır.

Disiplin Kurulu

Genel Merkez Disiplin Kurulu Genel Kurul tarafından seçilir ve 3 üyesi bulunmaktadır. Her seviyedeki hakiki ve hükmi şahısların söz, fiil, ve eylemlerinin kanunlara ve dernek tüzüğüne uygunluğunu denetler. İlgililer hakkında UID üyeleri adına hüküm verir.

Kurul, disiplin cezasını gerektirecek bir olay karşısında en geç bir hafta içince toplanır ve gerekli kararları bir hafta içerisinde alır, uygular ve karar raporuna işler. Kurul kararları oy çokluğu ile alır. Eşitlik halinde Genel Başkan
karar verir. Disiplin cezaları ilgiliye yazılı olarak bildirilir.

Dr. Emrullah Durucan

Disiplin Kurulu


 

Dr. Hayrullah Özcan

Disiplin Kurulu


 

Halil Demir

Disiplin Kurulu


Düzce´de dünyaya geldi. İlkokulu memleketinde, ortaokulu Devrek İmam Hatip Lisesinde bitirdi. Lise ikinci sınıftan sonra Almanya´ya ailesinin yanına yerleşti. Eğitimini burada devam ederek liseyi bitirdi. Daha sonra girmiş olduğu sınavlarda kazanmış olduğu İstanbul Üniversitesi´nde lisans eğitimi almak üzere İstanbul´a geri döndü. Ardından tekrar Almanya´ya yerleşerek iş hayatına atıldı. Bu süreçte eğitimini de tamamladı. İşletme Yönetim Organizayon alanında Ticari Uzman olarak diplomasını aldı. Halen özel sektörde ticari faaliyet gösteren bir Holding kuruluşunda mesleğini icra etmektedir.

Eğitim yıllarından bugüne çeşitli kurum, dernek, sivil toplum kuruluşları vb. gibi organizasyonların içinde aktif yönetici olarak bulundu. Akparti Yurdışı Seçim Koordinasyon Genel Merkez´inde teşkilatlanma biriminde de görev üstlenerek başarıyla yürüttü. Bonn şube başkan vekilliği ile başladığı UETD görevinden Genel Merkez teşkilatlanma komisyon üyeliğine atanarak teşkilatlanma birim başkan yardımcılığına kadar yükseldi. Daha sonra UID ye evrilen teşkilatta Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi ve halen aktif olarak bu görevini yürütmektedir. Aynı zamanda teşkilatlanma birim başkanlığınıda yürüten Halil Demir anadili olan türkçenin yanı sıra Almanca ve Ingilizce bilmektedir.

×